50 LAT JUBILEUSZ - PRZEDSZKOLE NR 6 W GDYNI

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

50 LAT JUBILEUSZ

O PRZEDSZKOLU
W czerwcu 2006 roku nasze Przedszkole nr 6 w Gdyni obchodziło Jubileusz 50-lecia swojego istnienia.

Z tej okazji zorganizowałyśmy uroczystość, na którą zaprosiłyśmy władze Gdyni, władze dzielnicy, przedstawicieli kuratorium, Panie dyrektorki z zaprzyjaźnionych placówek, byłych pracowników, absolwentów przedszkola, rodziców. Z okazji jubileuszu wydałyśmy m.in. historię przedszkola, gazetke jubileuszową, w której zawarłyśmy najważniejsze fakty z życia placówki w ciągu 50 lat oraz ukazujące jej obecny wizerunek i nasze działania.

Misją naszego przedszkola jest wychowanie dziecka - szczęśliwego, odpowiedzialnego, potrafiącego współdziałać w zespole, umiejącego rozwiązywać życiowe problemy, dbającego o jakość środowiska, którego jest nierozerwalną częścią.

Walory przedszkola to przede wszystkim jego korzystna lokalizacja, piekne warunki terenowe, duże, jasne sale, organizacja zajęć otwartych dla rodziców, zajęć dodatkowych dla dzieci, uroczystości rodzinnych, festynów.
Przedszkole powstało we wrześniu 1955 roku w przepieknej dzielnicy Gdyni, obecnie mieści się na malowniczej górce, w sąsiedztwie lasu, blisko osiedla mieszkaniowego, szkoły, kościoła.

Od 20 lat placówką kieruje dyrektor - pani Gabriela Piekarska. Zastepcą jest Marta Mazurek.
Program wychowania przedszkolnego, który realizujemy w naszym przedszkolu wzbogacony jest także o programy autorskie naszych nauczycielek.
Na tę szczególną uroczystość wszystkie dzieci z przedszkola przygotowały program artystyczny, którego celem było pokazanie naszej placówki jako część Gdyni i Kaszub - wywodządzych się z tradycji morskich. Podczas uroczystości ważnym elementem były wspomnienia absolwentów. Przedszkole nasze jest małą kuźnią talentów i wielu wychowanków mogło zaprezentować swoje liczne atuty - gre na instrumencie, taniec, gimnastykę artystyczną.
Nie zabrakło również wspomnień, krótkich podróży do dawnych czasów przedszkolnych - zabaw, zajęć, wycieczek, balów, nauczycieli i przedszkolnych figli. Specjalnie dla odświeżenia pamięci przygotowaliśmy wystawę zdjęć dotyczących historii naszej placówki i jej wychowanków.
Gości zaprosiłyśmy również do zwiedzenia placówki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się kronika przedszkolna oraz okolicznościowa gazetka. Domowa i ciepła atmosfera, radosny nastrój przyczyniły się do tego, że to spotkanie długo pozostanie w naszej pamięci.
Dla podsumowania tak wielkiego święta odbył się festyn rodzinny.

Jubileusz opisała:
Joanna Nikielska - nauczycielka gr.IV 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego